Navigate Up
Sign In

Council Photos

 Sixth Legislature - Date of Election - 08.03.2008

2008-03-08.jpg Left to Right: Joseph Casha (Mayor), Justin John Camilleri (Deputy Mayor), Walter Ahar (Councillor), Larry Abela (Councillor), Charmaine Gerada (Councillor) & Arthur Perici (Executive Secretary).  _________________________________________________________________________________________________________________​

Fifth Legislature - Date of Election - 12.03.2005

2012-03-05.jpgLeft to Right: Louis Henwood (Councillor), Reno Chircop (Councillor), Charmaine Gerada (Councillor), Walter Ahar (Deputy Mayor), Joseph Casha (Mayor) & Alphonse Zammit (Executive Secretary).
_________________________________________________________________________________________________________________​
 
Fourth Legislature - Date of Election - 09.03.2002

2009-03-02.jpg Left to Right: Reno Chircop (Councillor), Mario Mizzi (Councillor), Walter Ahar (Deputy Mayor), Charmaine Gerada (Councillor), Joseph Casha (Mayor) & Alphonse Zammit (Executive Secretary).
 
_________________________________________________________________________________________________________________​

Third Legislature - Date of Election - 13.03.1999

2013-03-99.jpg 
Left to Right: Mario Mizzi (Councillor), James Farrugia (Councillor), Marthese Camilleri (Councillor), Daniel Genovese (Deputy Mayor), Joseph Casha (Mayor) & Adrian Mifsud (Executive Secretary).
 _________________________________________________________________________________________________________________​

Second Legislature - Date of Election - 09.03.1996

2009-03-96.jpg
Left to Right: Ryan Muscat (Executive Secretary), Walter Spiteri (Councillor), Joseph Casha (Councillor), Mario Mizzi (Councillor), Andrew Cutajar (Councillor) & Louis Henwood (Mayor).
  
_________________________________________________________________________________________________________________​

First Legislature - Date of Election - 20.11.1993​

9-03-94.jpg Left to Right: Anthony Zammit (Executive Secretary), Stephen Perici (Mayor), Ivor Robinich (Councillor), Francis Bugeja (Councillor), Marthese Camilleri (Councillor) & George Bristow (Councillor).